تبلیغات
سیستماتیک گیاهان داروئی - از بین بردن بیماری‌ قلبی، با مصرف روزانه عصاره میوه گل سرخ


Admin Logo
themebox Logo
y
نویسنده :ناشناس
تاریخ:جمعه 1 اردیبهشت 1391-06:32 ب.ظ

از بین بردن بیماری‌ قلبی، با مصرف روزانه عصاره میوه گل سرخ

بنابر نتایج یک تحقیق، مصرف روزانه عصاره میوه گل سرخ، باعث از بین رفتن خطر بیماری‌های قلبی می‌شود.
به گزارش پایگاه زیست شناسی ایران و به نقل از سرویس علمی فناوری جام نیوز (22 ژانویه / 2 بهمن)، بیماران چاقی که نوشیدنی ساخته شده از میوه گل سرخ را روزانه به مدت شش هفته مصرف کردند، مشاهده نمودند که فشار خون و سطح کلسترول آنها به طور چشمگیری، کاهش پیدا کرده است.
این دانه‌های کوچک که در اواخر فصل شکوفه زدن، جوانه می‌کند، برای قرن‌ها و سالیان متمادی، به عنوان یک درمان برای بیماری‌هائی چون ورم مفاصل مورد استفاده قرار می‌گرفت.
در تحقیقی که در سال 2007 انجام شد، نشان داد بیمارانی که دارای زخم‌های مفاصل بودند، با مصرف روزانه کپسول گل سرخ، 40 درصد درد آنها کاهش و 25 درصد پیشرفت در حرکت، برای‌شان حاصل شد.
در آخرین تحقیقی که توسط محققان تغذیه اروپائی انجام شد، محققان با استفاده از 31 زن و مرد چاق، به دنبال آن بودند که آیا مصرف روزانه عصاره گل سرخ، خطر بیماری‌های دیابت نوع اول و دوم و بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.
با مصرف شش هفته از عصاره گل سرخ، محققان وزن بدن، فشار خون، سطح چربی خون و تحمل گلوکزهای بیمار را اندازه‌گیری کردند.
آنها متوجه شدند که با مصرف شش هفته‌ای، فشار خون بیماران به طور میانگین، 3.4 درصد کاهش پیدا کرده که این کاهش علیرغم کم بودن آن، از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بود، ضمن آنکه سطح کلسترول بیماران حدود 5 درصد کاهش پیدا کرده بود.
محققان معتقدند که کاهش کلسترول و فشار خون در کنار هم، می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی را در بیماران چاق تا حدود 17 درصد کاهش دهد.
به نوشته روزنامه دیلی میل، محققان بر این باورند که در صورت انجام مطالعات بیشتر می‌توان از این میوه، به عنوان داروی جایگزین ضد کلسترولی آستاتین استفاده کرد که در بعضی بیماران تاثیرات جانبی دارد. داروی آستاتین دارای تاثیرات جانبی از جمله افزایش خطر بیماری دیابت می‌باشد.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()